Barcelona


Info k zájazdom Ako si objednať zájazd? O Barcelone

Termíny zájazdov Letenka Ubytovanie Cestovné
poistenie
Konečná
cena zájazdu
/EUR/
BARCELONA
NOVEMBER 2013
01. - 04. z Viedne 4****hotel s raňajkami, 3 noci Áno 479,- REZERVOVAŤ
08. - 11. z Viedne 4****hotel s raňajkami, 3 noci Áno 479,- REZERVOVAŤ
15. - 18. z Viedne 4****hotel s raňajkami, 3 noci Áno 479,- REZERVOVAŤ
22. - 25. z Viedne 4****hotel s raňajkami, 3 noci Áno 539,- REZERVOVAŤ
29. - 02. dec. z Viedne 4****hotel s raňajkami, 3 noci Áno 479,- REZERVOVAŤ
DECEMBER 2013
06. - 09. z Viedne 4****hotel s raňajkami, 3 noci Áno 419,- REZERVOVAŤ
13. - 16. z Viedne 4****hotel s raňajkami, 3 noci Áno 449,- REZERVOVAŤ
20. - 23. z Viedne 4****hotel s raňajkami, 3 noci Áno 439,- REZERVOVAŤ
27. - 30. z Viedne 4****hotel s raňajkami, 3 noci Áno 639,- REZERVOVAŤ
30. - 02. jan. z Viedne 4****hotel s raňajkami, 3 noci
Silvester v Barcelone
Áno 699,- REZERVOVAŤ
JANUÁR 2014
03. - 06. z Viedne 4****hotel s raňajkami, 3 noci Áno 669,- REZERVOVAŤ
10. - 13. z Viedne 4****hotel s raňajkami, 3 noci Áno 429,- REZERVOVAŤ
17. - 20. z Viedne 4****hotel s raňajkami, 3 noci Áno 419,- REZERVOVAŤ
24. - 27. z Viedne 4****hotel s raňajkami, 3 noci Áno 429,- REZERVOVAŤ
31. - 03. feb. z Viedne 4****hotel s raňajkami, 3 noci Áno 459,- REZERVOVAŤ
FEBRUÁR 2014
07. - 10. z Viedne 4****hotel s raňajkami, 3 noci Áno 429,- REZERVOVAŤ
14. - 17. z Viedne 4****hotel s raňajkami, 3 noci Áno 459,- REZERVOVAŤ
21. - 24. z Viedne 4****hotel s raňajkami, 3 noci Áno 489,- REZERVOVAŤ
28. - 03. mar. z Viedne 4****hotel s raňajkami, 3 noci Áno 479,- REZERVOVAŤ
MAREC 2014
07. - 10. z Viedne 4****hotel s raňajkami, 3 noci Áno 459,- REZERVOVAŤ
14. - 17. z Viedne 4****hotel s raňajkami, 3 noci Áno 539,- REZERVOVAŤ

V cene každého zájazdu je zahrnuté:
- spiatočná letenka /tam a späť/ so všetkými poplatkami a taxami
- ubytovanie
- služby sprievodcu počas celého zájazdu (ak je uvedené "SO SPRIEVODCOM")
- komplexné cestovné poistenie
- poistenie insolventnosti /úpadku/ CK

POZOR!!! CENY SA NEUSTÁLE MENIA!


O Barcelone

Gitary, sangria, piesočnaté pláže, nádherná Barcelona, korida, flamenco a futbal. To je Španielsko. Má niečo, čo žiadna iná krajina. Rytmus, vášeň, výborné víno, skvelé jedlo a niečo špecifické, štipľavé, čo dáva pobytu v Španielsku výnimočnosť. Strediská sa hemžia turistami, ktorí sem každoročne prichádzajú za skvelou dovolenkou.

Zájazd do Barcelony

Barcelona je hlavným mestom Katalánska a je najvýznamnejším obchodným mestom Španielska. Toto kozmopolitné mesto má 3 milióny obyvateľov.

V roku 1992 bolo dejiskom letných olympijských hier a malo možnosť ukázať celému svetu výborné organizačné schopnosti, vášnivý charakter a úžasnú príťažlivosť.

Barcelona je druhé najväčšie mesto krajiny a patrí medzi najvýznamnejšie prístavy v Stredozemnom mori. Má aj dôležité medzinárodné letisko. Toto pôsobivé veľkomesto má bohatú minulosť a živú súčasnosť. Je centrom módy, hudby a zábavy. Nájdete tu zaujímavé zlúčenie architektonických štýlov. Barcelona sa svojím pôvabom môže rovnať Rímu, Budapešti či Parížu. Vďaka svojej neobyčajnej kultúre a zvučnosti sa Barcelona stala jedným z najnavštevovanejších miest vôbec.

Národný palác MNAC
Národný palác - Národné múzeum umenia Katalánska s Magickými fontánami

Turisti môžu obdivovať pamiatky rôznych období a slohov. Mnohých prekvapí, že také moderné a rušné mesto si zachovalo mnoho historických skvostov v takmer pôvodnom stave. Treba si ich poprezerať. Kostoly, paláce, unikátne domy, určite aj starú gotickú štvrť s množstvom historických pamiatok. V gotickej štvrti je aj Historické múzeum, Picassovo múzeum, Národné múzeum umenia Katalánska, a pozostatky rímskeho Chrámu cisára Augusta. Mesto má okolo 50 múzeí. Pôvabné námestia, vzácne budovy...

La Rambla
La Rambla so živými sochami

Skvelá je aj prechádzka po hlavnej promenáde mesta La Rambla. Považuje sa za najznámejšiu španielsku ulicu. Je tu množstvo dovolenkárov, ale aj domácich Španielov, veľa obchodov, stánkov s typickými španielskymi suvenírmi, kvetmi či maľbami. Nesmieme zabudnúť ani na živé sochy, tie k Barcelone, konkrétne k La Rambla, patria. Popri promenáde sa týčia prekrásne budovy. V tomto meste je atrakcia na každom kroku. Socha, fontána, starodávna kaviareň... La Rambla meria 1180 m a vedie od Katalánskeho námestia až po sochu Krištofa Kolumba na nábreží, odkiaľ sa naskytá výhľad na prístav a morské akvárium.

Sagrada Familia
Sagrada Familia

Architektúra Barcelony je neobyčajná a je poznamenaná tvorbou vynikajúcich architektov, ku ktorým patrí aj Antonio Gaudí. Katedrála La Sagrada Familia je najznámejšou stavbou celého mesta, hoci stále nie je dokončená, a možno nikdy nebude. Tento chrám má nenapodobiteľný a ťažko opísateľný tvar. Pôsobí akoby bol z vosku a postupne sa roztápal.

Casa Batlló
Casa Batlló

Medzi Gaudího diela patrí aj neuveriteľný Park Güell, Casa Batlló a Casa Milla. Gaudího cítiť na každom kroku. Barcelona má aj svoju koridu. Treba si vyjsť aj na vrch Montjuic, kde je nielen veľkolepý olympijský štadión, ale z tohto vrchu sa vám ponúkne úžasný výhľad na celé mesto. Vrch Montjuic je oddychovým miestom pre domácich aj pre turistov.

La Pedrera (Casa Milla)
La Pedrera (Casa Milla)

Park Güell
Park Güell

Barcelona má viacero parkov a záhrad. Mestom premávajú vyhliadkové autobusy bez strechy a pristavujú sa pri všetkých zaujímavých miestach, aby si ich turisti mohli prezrieť a odfotiť.

FC Barcelona
FC Barcelona klub

Samozrejme, nesmieme zabudnúť ani na šport, ktorý Barcelonu preslávil asi v najväčšej miere. Áno, je to futbal. FC Barcelona je najlepším futbalovým klubom našej planéty a svoje domáce zápasy hrá na najväčšom futbalovom štadióne Európy – Nou Campe s kapacitou takmer 100 000 divákov.

Barceloneta - pláž
Barceloneta - najslávnejšia barcelonská pláž

Barcelona sa pýši aj peknými piesočnatými plážami. A v noci v Barcelone ožíva divoký španielsky pouličný život. Má nespočetné množstvo tanečných klubov, diskoték, barov a reštaurácií. V lete je dejiskom viacerých divadelných, hudobných a tanečných festivalov. Do Barcelony prichádzajú aj tí, čo si chcú dobre nakúpiť. Svetové značky, špičkoví dizajnéri a extravagantní návrhári tu majú svoje obchody. Niektoré modely sa na prvý pohľad zdajú „nenositeľné“, ale v Barcelone je dovolené všetko.

Aj preto Vám Barcelona určite učaruje.