Londýn


Info k zájazdom Ako si objednať zájazd? O Londýne

Termíny zájazdov Letenka Ubytovanie Cestovné
poistenie
Konečná
cena zájazdu
/EUR/
LONDÝN
NOVEMBER 2013
01. - 04. z Bratislavy 3***hotel s raňajkami, 3 noci Áno 399,- REZERVOVAŤ
08. - 11. z Bratislavy 3***hotel s raňajkami, 3 noci Áno 399,- REZERVOVAŤ
15. - 18. z Bratislavy 3***hotel s raňajkami, 3 noci Áno 359,- REZERVOVAŤ
22. - 25. z Bratislavy 3***hotel s raňajkami, 3 noci Áno 379,- REZERVOVAŤ
29. - 02. dec. z Bratislavy 3***hotel s raňajkami, 3 noci Áno 399,- REZERVOVAŤ
DECEMBER 2013
06. - 09. z Bratislavy 3***hotel s raňajkami, 3 noci Áno 369,- REZERVOVAŤ
13. - 16. z Bratislavy 3***hotel s raňajkami, 3 noci Áno 369,- REZERVOVAŤ
20. - 23. z Bratislavy 3***hotel s raňajkami, 3 noci Áno 429,- REZERVOVAŤ
27. - 30. z Bratislavy 3***hotel s raňajkami, 3 noci Áno 429,- REZERVOVAŤ
30. - 02. jan. z Bratislavy 3***hotel s raňajkami, 3 noci
Silvester v Londýne
Áno 459,- REZERVOVAŤ
JANUÁR 2014
03. - 06. z Bratislavy 3***hotel s raňajkami, 3 noci Áno 389,- REZERVOVAŤ
10. - 13. z Bratislavy 3***hotel s raňajkami, 3 noci Áno 289,- REZERVOVAŤ
17. - 20. z Bratislavy 3***hotel s raňajkami, 3 noci Áno 279,- REZERVOVAŤ
24. - 27. z Bratislavy 3***hotel s raňajkami, 3 noci Áno 269,- REZERVOVAŤ
31. - 03. feb. z Bratislavy 3***hotel s raňajkami, 3 noci Áno 269,- REZERVOVAŤ
FEBRUÁR 2014
07. - 10. z Bratislavy 3***hotel s raňajkami, 3 noci Áno 279,- REZERVOVAŤ
14. - 17. z Bratislavy 3***hotel s raňajkami, 3 noci Áno 279,- REZERVOVAŤ
21. - 24. z Bratislavy 3***hotel s raňajkami, 3 noci Áno 319,- REZERVOVAŤ
28. - 03. mar. z Bratislavy 3***hotel s raňajkami, 3 noci Áno 289,- REZERVOVAŤ
MAREC 2014
07. - 10. z Bratislavy 3***hotel s raňajkami, 3 noci Áno 299,- REZERVOVAŤ
14. - 17. z Bratislavy 3***hotel s raňajkami, 3 noci Áno 289,- REZERVOVAŤ
21. - 24. z Bratislavy 3***hotel s raňajkami, 3 noci Áno 309,- REZERVOVAŤ
28. - 31. z Bratislavy 3***hotel s raňajkami, 3 noci Áno 339,- REZERVOVAŤ

V cene každého zájazdu je zahrnuté:
- spiatočná letenka /tam a späť/ so všetkými poplatkami a taxami
- ubytovanie
- služby sprievodcu počas celého zájazdu (ak je uvedené "SO SPRIEVODCOM")
- komplexné cestovné poistenie
- poistenie insolventnosti /úpadku/ CK

POZOR!!! CENY SA NEUSTÁLE MENIA!


O Londýne

Londýn – mesto ležiace na obidvoch pologuliach, jednou nohou ste na východnej a druhou na západnej. Obrovská spleť ulíc, najrozľahlejšia a počtom obyvateľov najväčšia európska metropola. Mesto ležiace na ostrove. Jednoducho fascinujúci Londýn.

Zájazd do Londýna

Londýn je hlavné a najväčšie mesto Anglicka a Spojeného kráľovstva. Rozprestiera sa na juhovýchode krajiny pri ústí rieky Temža. Londýn spolu s mestami New York, Tokio a Paríž je označované ako jedno zo 4 najdôležitejších miest na svete. Oficiálny počet obyvateľstva je 7,5 mil. ľudí, no skutočnému počtu zodpovedá asi 14 mil., čo je počet obyvateľov celej aglomerácie. Súčasný Londýn tvoria dve starobylé mestá: Londýn a Westminster, ktoré sa zmenili na súčasnú metropolu.

Big Ben s parlamentom
Big Ben s parlamentom

Centrum spoločenského diania Londýna je Westminster, kde sa nachádza väčšina obchodov a zábavných centier. Londýnske City (Londýnčania ho nazývajú „Square mile“ - štvorcová míľa) je najväčšie bankové centrum na svete a hlavné obchodné centrum Európy. Londýnsky devízový trh má denný obrat prevyšujúci 500 miliárd dolárov, čo je viac, ako keby sa spojili devízové trhy New Yorku a Tokia dohromady. Aj napriek tomu, že sú ulice City cez týždeň veľmi rušné, počas víkendu sú takmer ľudoprázdne, pretože tu nie sú takmer žiadni trvalí obyvatelia.

Piccadilly Circus
Piccadilly Circus

Každý prichádza do Londýna za iným účelom. Každá žena s dobrým vkusom považuje Londýn za skvelé miesto na nákupy, pretože počas sezónnych výpredajov sa tu dá naozaj obliecť nie len módne a originálne, ale hlavne lacno. Keď sa vydáte cez londýnsky West End uvidíte niekoľko svetoznámych obchodných centier. Tou najhlavnejšou londýnskou nákupnou ulicou je Oxford Street. Svetoznáme luxusné značky ako D&G, Versace, Cartier, Louis Vuitton & Jimmy Choo majú obchody na rohu Oxford a Bond Street. Pre pánov sú v Londýne puby s najlepším pivom na svete, nočné kluby a futbalové stretnutia legendárneho Arsenalu alebo Chelsea.

Buckinghamský palác
Buckinghamský palác

Iní tu prichádzajú kvôli neopakovateľným pamiatkam. Turistické atrakcie sa nachádzajú najmä v centrálnom Londýne. Patrí medzi nich historické City, West End, Westminster s Westminsterským opátstvom, Buckinghamský palác, Temple, London Eye, Katedrála sv. Pavla a iné. Veľmi zaujímavé a turistami vyhľadávané sú mosty London Bridge, Tower Bridge, hvezdáreň v Greenwichi a ďalšie zaujímavosti, ktorých počet sa zdá byť takmer nekonečný.

Tower Bridge
Tower Bridge (Vežový most)

Katedrála sv. Pavla
Katedrála sv. Pavla

Tower of London
Tower of London (Londýnska veža)

Greenwich s nultým poludníkom
Greenwich s nultým poludníkom

Veľmi príjemná je prechádzka po nespočetných parkoch priamo v centre Londýna. Miestni obyvatelia skromne uisťujú, že vypestovanie tak ideálne rovnej trávy je veľmi jednoduché - musí sa iba pravidelne kosiť a polievať asi tristo rokov. Najznámejší je Hyde Park. Je 2 km dlhý a 900 metrov široký. Každý si tu môže hovoriť čo chce a o kom chce. Keď je pekne, do parku prichádzajú tisícky ľudí ľahnúť si na trávu, niečo si prečítať, zdriemnuť alebo zahrať karty. Samozrejme, nesmieme zabudnúť spomenúť čo je pre Hyde Park typické a čo tento park preslávilo po celom svete - Speaker´s Corner. Tam sa z každého návštevníka parku môže stať rečník, ak si stúpne na debničku a má okoloidúcim čo povedať.

Hyde Park
Hyde Park

Londýn pravidelne organizuje Londýnsky maratón, ktorý je preslávený nie len svojou masovou účasťou maratóncov z celého sveta. Uskutočnili sa tu Letné olympijské hry v rokoch 1908, 1948 a 2012. Londýn je prvé mesto, kde sa uskutočnili letné olympijské hry po tretíkrát. Najnavštevovanejším športom v Londýne je futbal a sídli tu niekoľko popredných futbalových klubov. V histórii neboli londýnske kluby príliš úspešné v získavaní najcennejších futbalových trofejí tak, ako napríklad Liverpool alebo Manchester United.

Madame Tussauds
Madame Tussauds - múzeum voskových figurín

Londýn je z pohľadu dopravy jedno z najrušnejších miest na svete s 1 miliardou prepravených osôb metrom ročne. Musíme spomenúť, že metro bolo postavené v roku 1863 a je najstaršie na svete. Londýnske letisko dohromady odbaví ročne 90 000 000 cestujúcich a Londýn je tak najväčším leteckým uzlom sveta.

Čínska štvrť v Londýne
Čínska štvrť v Londýne

Mesto, to nie sú len domy, ulice a parky; sú to predovšetkým ľudia, ktorí v ňom bývajú, prežívajú svoje osudy, športujú alebo sa len tak túlajú v nekonečnom labyrinte uličiek. Pri pohľade z výšky vyzerajú ako mravce, ktoré sa usporiadane pohybujú všetkými smermi. Pri bližšom zoznámení zistíme, že práve tu v Londýne sa v najväčšej miere prejavuje ľudská rôznorodosť. Nájdeme tu všetky svetové rasy, náboženstva či kultúry ako vedľa seba žijú. Londýn je jedno z „najkozmopolitnejších“ miest sveta.